Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe popołudnie, 29 stycznia 2018 r.,  w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Licealiści rywalizowali między sobą w kategorii śpiewu i recytacji. Każdy uczestnik wykazał się świadomością i zaangażowaniem, tym samym nakreślając wysoki próg kolejnym wykonawcą. Jury miało możliwość usłyszeć zarówno utwory znane, jak i te zapomniane. W pocie czoła zostali wyłonieni i nagrodzeni laureaci.

W kategorii recytacji I miejsce wywalczył Bartosz Pruchnik z klasy IIIb, II miejsce- Nikola Kunicka z IIc, a III miejsce -Florentyna Rybczyńska z klasy Ic.Natomiast w kategorii śpiewu I miejsce zajęła Jagoda Kubiak z klasy IIIb, II miejsce - Julia Witek i Aleksandra Małecka z IIc, III miejsce - Barbara Jędrzak i Maria Rybicka z Ic.

Konkurs tylko upewnił nas w przekonaniu, że korytarzami naszego liceum codziennie kroczą prawdziwi patrioci. Warto podkreślić również, że wydarzenie było początkiem celebracji setnej rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości, która przypada w tym roku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w życiu szkoły.

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl