Wśród polonistycznej elity Wielkopolski PDF Drukuj Email

17.02.2018 roku w Poznaniu odbyła się część ustna II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wśród 70 uczestników znalazły się dwie osoby z naszego Liceum - Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki. O godz. 8.00 licealiści zaczęli pisać pracę literacką- esej interpretacyjny lub esej problemowy. Od godz. 14.00 rozpoczął się test z wiedzy o języku.

Tydzień później dowiedzieliśmy się, że wśród 30 osób dopuszczonych do egzaminu ustnego znajduje się uczennica klasy IIIc Zuzanna Czachorek. Kolejne zmagania już wkrótce, bo 7. 03. W Collegium Maius UAM w Poznaniu.

Obojgu uczniom gratulujemy udziału w Olimpiadzie i bardzo dobrych wyników w trzech częściach olimpijskich zmagań. Za Zuzannę trzymamy kciuki podczas egzaminu ustnego!

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl