Prelekcje matematyczne PDF Drukuj Email

W czwartek piątego kwietnia do Kołłątaja zawitali gimnazjaliści z naszego powiatu, żeby jeszcze lepiej zapoznać się ze światem liczb i ciekawostkami matematycznymi na prelekcjach matematycznych przygotowanych przez klasę 2a pod opieką Pani Iwony Nowaczyk.

Gimnazjaliści przybyli bardzo liczne i z zaciekawieniem słuchali prelekcji oraz brali bardzo aktywny udział w zajęciach i zadaniach jakie zostały dla nich przygotowane. Przypomnieli sobie cechy podzielności liczb, rozwiązywali zadania jakie będą na nich czekały na lekcjach w szkole średniej.

Uczestniczyli w konkursach i chętnie odpowiadali na pytania zadawane im przez prelegentów za co byli nagradzani czymś słodkim, a jeśli zadania były trudniejsze czymś cenniejszym. Na końcu szóstka gimnazjalistów miała szansę dobrze się bawić przy rozwiązywaniu zadań głównego konkursu.

Przyszli absolwenci gimnazjów wyszli zadowoleni i pełni wiedzy.

Adrian Klonowski

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl