Z szacunku dla tradycji, z myślą o przyszłości…. PDF Drukuj Email

Dnia 12.10.2018 roku w auli naszego Liceum odbyła się niecodzienna uroczystość. W obecności kilku pokoleń Kołłątajowców, absolwentów, nauczycieli- emerytów, pierwszoklasistów i pracowników szkoły pożegnano stary, pięćdziesięcioletni sztandar i powitano nowy. Fundatorem nowego sztandaru jest absolwent Liceum z 1946 roku prof. Kazimierz Patalas. Ten zasłużony krotoszynianin od lat mieszka w Kanadzie, ale nie zapomina o rodzinnym mieście. Pomysłodawczyniami ufundowania sztandaru były panie bibliotekarki: Lucyna Gabryelczyk i Maria Macias.

Nad realizacją pomysłu czuwał pan Tomasz Konieczny. Profesora Patalasa reprezentowali na uroczystości przedstawiciele Stowarzyszenia Wychowanków i nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie- pan dyrektor  Stefan Konieczny, pan profesor Janusz Rybakowski   i pan Zenon Balanicki. To oni przekazali nowy sztandar pani dyrektor Elżbiecie Płóciennik.

Niezwykle uroczysty przebieg uroczystości dopełniło ślubowanie klas pierwszych złożone już na nowy sztandar i krótki program artystyczny.

Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim gościom: włodarzom miasta i powiatu, księżom, absolwentom, byłym i obecnym nauczycielom.

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl