ERASMUS+ LIFE IN PLASTIC - pierwsze spotkanie już za nami! PDF Drukuj Email

W dniach od 18 do 22 listopada troje nauczycieli I LO uczestniczyło w ramach projektu LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? w spotkaniu szkoleniowym w Martin Butzer Gymnasium w Dierdorfie, gdzie po raz pierwszy spotkali się  koordynatorzy projektu ze wszystkich czterech krajów.

Trzy  intensywne dni szkoleniowe wypełnione były spotkaniami i rozmowami z  ekspertami w zakresie tworzyw sztucznych, przedstawicielami rynku pracy, którzy doświadczają korzyści i szkód płynących z powszechnej dostępności plastiku oraz uczniami tworzącymi aplikację PWA.

Pierwszego dnia szkolenie na temat powstawania i rodzajów tworzyw sztucznych poprowadzili dla nas nauczyciele MBG. Prosto ze szkoły pojechaliśmy do Koblencji, do centrum testowego norweskiej Firmy TOMRA, produkującej maszyny do sortowania odpadów z tworzyw sztucznych.

Dzień drugi poświęciliśmy na szkolenie na temat aplikacji Progressive Web App, która ma być efektem końcowym dwuletniego projektu. Uczniowie MBG rozpoczęli już pracę nad jej tworzeniem i udostępniając swoją pracę naszym uczniom zapraszają ich do wspólnej przygody z programowaniem. Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po wietrznej Koblencji i obowiązkową wizytą pod pomnikiem cesarza Wilhelma I.

Ostatni dzień szkolenia spędziliśmy w  lokalnej firmie ABC - TEAM produkującej drewniane wyposażenie placów zabaw, której właściciel wprowadził nas w tajniki produkcji z drewna, aluminium oraz materiałów kompozytowych oraz podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian jakie dostrzega w wyborach konsumenckich swoich klientów.

Już wkrótce, w lutym 2019, uczniowie I LO wyjadą do Dierdorfu na własne spotkanie szkoleniowe, które będzie wprowadzać ich dogłębnie w tematykę i zadania projektu a w maju 2019 powitamy uczniów z Niemiec, Włoch i Danii w Krotoszynie na pierwszej wymianie w ramach dwuletniego projektu.

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl