Erasmus + Life in Plastic – is it fantastic? – DZIAŁAMY! PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 27/05/2019 gościmy w Kołłątaju grupę uczniów z Niemiec, Włoch i Danii wraz z opiekunami w ramach projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?

Wspólnie próbujemy dowiedzieć się, jak zmniejszyć ilość zużywanego plastiku i jego negatywny wpływ na środowisko. W tym celu odwiedziliśmy lokalne firmy – GabiPlast w Krotoszynie oraz MechRolPlast w Kożminie, gdzie dzięki  otwartości właścicieli i pracowników uzyskaliśmy wyczerpujące informacje na temat ich działalności na rynku tworzy sztucznych.

Wizyta w  Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Jarocinie pozwoliła nam zrozumieć jak ważne jest segregowanie dokładne segregowanie śmieci i jak cennym surowcem jest to co wyrzucamy.

Goście z Kopenhagi, Rzymu i Dierdorfu spędzą w Krotoszynie pięć dni, podczas których mamy nadzieję dzięki współpracy nawiązać trwałe przyjaźnie, pogłębić umiejętności językowe i zmienić swoje nawyki na bardziej przyjazne środowisku.

 


On Monday 27, we welcomed Erasmus+ project group in Krotoszyn. Students and teachers from Germany, Denmark and Italy arrived to participate in Life in plastic – is it fantastic? Project activities and try to find out how we can limit the amount of plastic used on a daily basis.

To help us with this task we visited two local businesses – GabiPlast in Krotoszyn and MechRolPlast in Koźmin in order to see their role on the plastics market. The owners and the staff were a great help.

ZGO waste sorting facility in Jarocin was the place where we realised that sorting our refuse  is crucial in limiting the amount of waste and we saw that what we throw away is in fact a  valuable resource.

We have three more days to cooperate with students and teachers from Copenhagen, Rome and Dierdorf and we are going to use this time to make life-long friendships, improve our language skills and change our habits into more environmentally friendly ones.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl