Erasmus + Life in Plastic – is it fantastic? – ! PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 27/05/2019 gościmy w Kołłątaju grupę uczniów z Niemiec, Włoch i Danii wraz z opiekunami w ramach projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?

Nasze działania w ramach projektu zaprowadziły nas w środę 29/05 do Wrocławia pod opieką Pań Marii Staszkiewicz i Izabeli Horyzy oraz Pana Tomasza Koniecznego, a w czwatrek 30/05 - do Milicza i Rudy Sułowskiej pod opieką Pań Alicji Stachurskiej i Joanny Robaczyk oraz Pana Tomasza Sperzyńskiego.

We Wrocławiu dzięki współpracy Kołłątaja z Politechniką Wrocławską wzięliśy udział w wykładzie popularnonaukowym profesor Jadwigi Sołoducho pt. Life with plastic - is it fantastic? i przekonaliśmy się, że nawet uczeni zmagają się z tematem plastiku w życiu codziennym i nie potrafią wskazać jednoznacznych rozwiązań. Tym bardziej doceniliśy zgromadzoną  samodzielnie wiedzę i doświadczenia w tej materii. Wrocław powitał nas piekną pogodą i jarmarkiem, a Pan Tomasz Konieczny oraz Marysia i Paulina zadbały o garść informacji na teamt odwiedzanego miasta.

Czwartkowa pogoda była wymarzona na spływ kajakowy, choć niektórzy przypłacili nadmiar słońca niespodziwaną opalenizną. Trasa spływu została pokonana w radośnie i ochoczo pomimo, że niektórzy kajakarze uparcie zwiedzali przybrzeżne zarośla trzcin. Wspólny posiłek i przejażdżki bryczkami w otoczeniu pieknych okoliczności przyrody sprzyjały wypoczynkowi potrzebnemu po poprzednich danich wytężonego wysiłku intelektualnego.On Monday, May 27th, we welcomed Erasmus+ project group in Krotoszyn. Students and teachers from Germany, Denmark and Italy arrived to participate in Life in plastic – is it fantastic? project activities and try to find out how we can limit the amount of plastic used on a daily basis.
Our itinerary took us to Wrocław on Wednesday 29th and to Milicz and Ruda Sułowska on Thursday 30th.

Wrocław welcomed us with clear sky and sunny weather as we entered the bulding of its Technical College (Politechnika Wrocławska) to attend a presentation by Professor Jadwiga Sołoducho. The content of the presentation asked more questions than it answered and let us realise how much knowledge we have accumluated so far. It also made us aware of the fact that we need to continue looking for answers to plastic problem by ourselves.

Thursday treated us with weather ideal for kayaking though for some the sun proved such a surprise that they forgot to apply a sunscreen. We rowed merrily down the stream or zigzaged - depending on preferences and curiosity to explore the reed clumps on both banksor competitive spirit to push forward. The meal in Ruda Sułowska and the wagon ride to watch birds in the Milickie Lakes offered yet another ocassion for a respite after three days of intellectual challenges.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl