Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej PDF Drukuj Email

6 czerwca 2019 roku o godzinie 10:00 w auli Naszego Liceum rozpoczał się II Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki. W skład jury, które oceniało wykonawców, wchodzili: przewodniczący Bartosz Marszałek, wiceprzewodnicząca p. Joanna Oleniczak, p. Alicja Stachurska,wicedyrektor  oraz p. Ilona Olejnik,przedstawicielka Szkoły Muzycznej.

Na początku, kilka słów do zgromadzonych powiedział Przewodniczący Rady Powiatu p. Juliusz Poczta. W swojej wypowiedzi zacytował słowa piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko" z repertuaru Jeremiego Przybory oraz Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów, życząc powodzenia uczestnikom. Następnie głos zabrała p. Dyrektor Elżbieta Płóciennik, która oficjalnie otwarła konkurs. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie-  soliści i zespoły. Wokaliści używali podkładu muzycznego lub własnych instrumentów, np. gitary, ukulele czy keyboardu. Pojawiły się duety, ale również zespół z pełnym wyposażeniem scenicznym (perkusja, gitary elektryczne), co na pewno wpłynęło na ocenę jury. Piosenki, które wykonywano, były bardzo różne gatunkowo- od rocka, przez pop, folklor, aż do tych o tematyce patriotycznej.

Po wszystkich występach , jury udało się na naradę. W tym czasie dla wykonawców i opiekunów grał zespół "Tacy nie inni". Po podjęciu decyzji, na scenę zostali poproszeni przewodniczący komisji oceniającej oraz p. Juliusz Poczta, którzy wręczyli nagrody i dyplomy dla uczestników, opiekunów oraz absolwentów Kołłątaja, którzy zajmowali się nagłośnieniem Konkursu- Emanuelowi Ratajczykowi oraz Robertowi Nawrotowi.

W kategorii "Zespoły" pierwsze miejce zdobył zespół "Folklor Błonie", który wykonał piosenkę "Takiego Janicka" z repertuaru zespołu Siklawa. Drugie miejsce zajął zespół "Tacy nie inni", wykonując utwór "Naiwne pytania" Dżemu. Ostatnie miejsce na podium zdobyły duety- Kinga Dutkowiak oraz Maria Rybicka, które wykonały "Dziś późno pójdę spać" zespołu Kwiat Jabłoni oraz Monika Piotrowska i Kacper Bożykowski z piosenką "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" z repertuaru Anny Jantar.

W kategorii "Soliści" bezwględnie najlepsza okazała się Wiktoria Łukowiak, która zdeklasowała konkurencję piosenką "Jaka róża, taki cierń" Edyty Geppert. Drugie miejsce na podium uzyskała Justyna Wojtkowiak z piosenką "Co się śni niewidomym" zespołu Mawn's Gallery. Trzecią pozycję zajęła Matylda Ozga z utworem 'Babę zesłał Bóg" z repertuaru Renaty Przemyk.
Konkurs ten jest wspaniałą inicjatywą, która pozwala młodym ludziom na rozwijanie pasji śpiewanie w języku polskim.  Miejmy nadzieję, że na stałe wejdzie w harmonogram imprez organizowanyh w naszej szkole oraz będzie się cieszył coraz większym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl