Wycieczka do Pragi PDF Drukuj Email

5 czerwca uczniowie klas drugich mat-fiz-inf i biol-chem wyjechali na trzydniową wycieczkę do Pragi. Towarzyszyły im Panie Profesor Iwona Nowaczyk, Ilona Kocel, Alina Szwarczyńska i Anna Sikorska. Zwiedzanie stolicy Czech było wspaniałą przygodą.

Pierwsze dwa dni upłynęły na podziwianiu zabytków Starego Miasta. Kołłątajowcy odwiedzili między innymi Katedrę św. Wita i dzielnicę żydowską Josefov. Przeszli przez słynny Most Karola i spacerowali przez królewską dzielnicę miasta – Hradczany. Uczniowie mieli też okazję spróbować tradycyjnych czeskich potraw, takich jak knedle czy słodki kołacz.

Trzeciego dnia kołłątajowcy udali się do miejscowości położonej niedaleko Pragi, do Skalnego Miasta. Zobaczyli tam piękne skały piaskowe i płynęli barką po skalnym jeziorku.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali dla nas wycieczkę, a zwłaszcza naszym opiekunom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl