Klub filmowy
"Pokój" - spotkanie Klubu Filmowego PDF Drukuj Email

Dnia 27.04. o godzinie 15:30 w sali nr 20 odbędzie się kolejne spotkanie klubu filmowego. Wyświetlony zostanie film "Pokój" z 2015 r., którego reżyserem jest Lenny Abrahamson.

Jest to dramat o chłopcu, który od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu i nie zdaje sobie sprawy z istnienia świata zewnętrznego.

Film doczekał się czterech nominacji do Oscarów i zyskał niemałe grono fanów.

Więcej…
 
"Amores Perros" - spotkanie Klubu Filmowego PDF Drukuj Email

Dnia 17.02.2015, o godzinie 8:45, odbędzie się spotkanie Klubu Filmowego. Będziemy oglądać film "Amores Perros" w reżyserii Alejandra Inarritu, uznanego meksykańskiego reżysera, zdobywcy trzech Oscarów, za najlepszy film, najlepszy scenariusz oraz za najlepszą reżyserię.

Film przedstawia trzy historię mieszkańców Mexico City, którzy  żyją obok siebie i należą to trzech różnych światów, ich losy łączą się ze sobą w zaskakujący sposób.

Więcej…
 
"Po prostu walcz" - spotkanie Klubu Filmowego PDF Drukuj Email

Dnia 13.01.2016 r. Tj. środa o godzinie 16 odbędzie się spotkanie Klubu Filmowego. Będziemy oglądać film "Po prostu walcz".

Opowiada on historie młodego chłopaka który po swojej przeprowadzce dowiaduje się o podziemnym klubie walki i zostaje do niego zwabiony gdzie przegrywa pierwsza walkę.

Postanawia się lepiej wyszkolić pobierając lekcje u weterana w dziedzinie walki wręcz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seansie !

Więcej…
 
"Gdzie jest generał ? " - spotkanie Klubu Filmowego PDF Drukuj Email

 

26.11.2015 roku odbędzie się spotkanie Klubu Filmowego.

Oglądać będziemy film "Gdzie jest generał ?"– polski film fabularny zrealizowany w 1963 roku przez Tadeusza Chmielewskiego.

Komedia o czasach II wojny światowej.

Zapraszamy !!!

 

Więcej…
 
Spotkanie klubu filmowego PDF Drukuj Email

 

26.10.2015 r. odbędzie się spotkanie Klubu Filmowego. Oglądać będziemy film "Mad Max" z 1979 r. w reżyserii Georga Millera.

Max, policjant drogówki, naraża się gangowi motocyklowemu. Gdy bandyci zaczynają prześladować jego rodzinę, wypowiada im walkę na śmierć i życie.

 
"Teoria wszystkiego" - spotkanie klubu filmowego PDF Drukuj Email

Dnia 22.04. odbędzie się kolejne spotkanie klubu filmowego. Tym razem wyświetlony zostanie film pt.: "Teoria wszystkiego".

Opowiada on historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga - rozwoju jego choroby, uczucia do Jane oraz rozpadu ich małżeństwa. Osoby zainteresowane mogą się zgłosić do kl Ia w najbliższy wtorek.

Więcej…
 
Spotkanie klubu filmowego PDF Drukuj Email


18.03.2015
o godzinie 16:30 w sali 32 odbędzie się spotkanie Klubu Filmowego. Oglądać będziemy film "Dwunastu gniewnych ludzi".

Film Sidneya Lumeta opowiada o dwunastu przysięgłych mających wydać wyrok w procesie o morderstwo. Jeden z nich ma wątpliwości dotyczące winy oskarżonego...

Więcej…
 
Zapraszamy serdecznie na spotkanie klubu filmowego w naszym liceum PDF Drukuj Email


Spotkane to odbędzie się w tę środę tj 28 stycznia o godzinie 17:00. Tym razem oglądać będziemy pierwszą część serii "Obcy".

Film mówi o załodze statku kosmicznego Nostromo który odbiera tajemniczy sygnał i ląduje na niewielkiej planetoidzie, gdzie jeden z jej członków zostaje zaatakowany przez obcą formę życia.

 
Klub filmowy zaprasza PDF Drukuj Email

W czwartek 11 grudnia, o godzinie 14.20 zapraszamy na kultowy film klasy „B” w reżyserii Q.T.

Emocje gwarantowane!

Deathproof jest częścią dylogii Grindhouse i hołdem dla slasher movies oraz filmów z gatunku exploitation. W wersji Q.T. w finałowej walce z czarnym charakterem (boogeyman) tryumfuje nie jedna ale trzy kobiety.

Więcej…
 
ACROSS THE UNIVERSE PDF Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkanie szkolnego klubu filmowego, które odbędzie się 06.11 tj. czwartek o godzinie 15.30.

Wyświetlony będzie musical „Across the Universe” – film nominowany do Oscara z roku 2007. Muzyka wykorzystana w filmie opiera się na 33 kompozycjach napisanych przez zespół The Beatles.

Polecają Monika i Ola.

Więcej…
 
WHAT’S BEHIND THAT DOOR? PDF Drukuj Email

Koralina, przez niektórych zwana Karoliną, czuje, ze trawi ją głód - głód wrażeń i przygód, nowych miejsc, doznań i przeżyć. Nie zamierza się nudzić – chce tropić przygodę i poczuć, że jej obecność jest dla kogoś niezbędna i ważna. Zamierza sprawdzić, co jest po drugiej stronie drzwi…. . Historia przywołuje na myśl klasyczne przygody Alicji i sporo w tym racji.

Henry Sellick napisał scenariusz i wyreżyserował film w technice animacji poklatkowej (stop motion) w oparciu

Więcej…
 
DRODZY FILMOŻERCY, FANI X MUZY! PDF Drukuj Email

Już w październiku zapraszamy na pierwsze spotkanie wszystkich, którzy w sztuce filmowej szukają inspiracji, nieoczywistych pomysłów, dobrej rozrywki….

Będziemy proponować Wam filmy do wspólnego oglądania i przeżywania.  Czekamy na Wasze zaangażowanie i propozycje.

Szczegóły pierwszego spotkania wkrótce – zaglądajcie do zakładki KLUBU FILMOWEGO na stronie szkoły.
Opiekunowie: Katarzyna Jędrzak, Joanna Olejniczak

 


Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl