PO ANGIELSKU Z KLASĄ PDF Drukuj Email

Dnia 06.02.2015r. w szkolnej auli odbyły się warsztaty językowe dla klas I i II prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. – mgr Izabelę Krystek i dr Jakuba Bielaka. Tematem zajęć były „Różnice między angielskim brytyjskim, a angielskim amerykańskim” oraz „Niepoetyckie metafory życia codziennego na przykładzie języka angielskiego”.

Wykładowcy w bardzo obrazowy sposób, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych

i własnych zdolności językowy wprowadzili uczniów w świat różnic kulturowo-językowych. Wykładowcy zachęcali zebranych do aktywnego udziału w warsztatach poprzez nakłanianie do reakcji zwrotnej.

 

Licealiści odpowiadali na pytania i powtarzali wybrane słowa w dwojaki sposób, aby na własnym przykładzie przekonać się o istniejących różnicach. Wykłady były bardzo interesujące i odniosły niebywały sukces w odbiorze nastoletnich słuchaczy.

Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny wykładowców  UAM i dalszą współprace z uniwersytetem. Plusem całego przedsięwzięcia było to, że całe spotkanie było prowadzone w języku angielskim, więc Kołłątajowcy mieli możliwość sprawdzenia i wzbogacenia swoich możliwości lingwistycznych.

Dominika i Agnieszka (klasa 1 b)

Do pobrania prezentacje:

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl