Światowy Dzień Liczby Pi PDF Drukuj Email

14 marca z okazji Światowego Dnia Liczby π uczniowie naszego Liceum - Katarzyna Koczorowska, Paulina Frukowska, Aleksandra Żmuda, Kornelia Kowalska, Bartosz Zieleziński i Mikołaj Bielawny wraz z Panią  Iwona Nowaczyk przeprowadzili lekcję matematyki w klasie czwartej w Szkole Podstawowej nr 8 im. M. Skłodowskiej-Curie.

Lekcja miała na celu zapoznanie  dzieci z ogólnym pojęciem liczby π poprzez różne zabawy i zadania. Zarówno dzieci, jak i uczniowie naszego Kołłątaja świetnie się bawili wspólnie wykonując przygotowane zadania i eksperymenty.

Czwartoklasiści poznali historię tej liczby,  pierwotną nazwę i jej pochodzenie oraz sami próbowali podać jej rozwinięcie. Na koniec uczeń, który podał z pamięci najdłuższe  rozwinięcie liczby π  został MISTRZEM LICZBY π.

Kornelia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl