Z wizytą w Dierdorfie PDF Drukuj Email

Od 10 do 14.09. dwunastoosobowa grupa uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odwiedziła szkołę partnerską w Niemczech- Martin- Butzer- Gymnasium.

Uczniowie naszej szkoły byli goszczeni przez swoich niemieckich rówieśników ze szkoły partnerskiej w Dierdorfie (Nadrenia- Palatynat). Swój pobyt za granicą „Kołłątajowcy” zaczęli od poznania zaprzyjaźnionej z I LO niemieckiej szkoły oraz od dawki pozytywnych wrażeń podczas lekcji biologii w terenie- w zoo w Neuwied.

Kolejne dwa dni pod hasłem „Besichtigung” przyniosły całe mnóstwo pozytywnych wrażeń   i na stałe zapiszą się w naszej pamięci. Zarówno lekcja historii w Koblencji, zwiedzanie das Deutsche Eck, Festung Ehrenbreitstein jak i wędrówka i  zwiedzanie Burg Eltz  były idealną okazją do poznania nowych znajomych z Niemiec.

Czwartkowy pobyt na kręgielni i wspólne rozgrywki sportowe były świetnym pomysłem na to, by zintegrować całą polsko-niemiecką grupę.
Wszyscy bardzo się ze sobą zżyli, więc kiedy nadszedł moment pożegnania, nie zabrakło łez zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie oraz obietnic ponownego spotkania, tym razem w Polsce. Projekt pozwolił na nawiązanie nowych więzi przyjaźni, które, miejmy nadzieję, przetrwają jeszcze wiele lat.

Warto zaznaczyć, że wymiana mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu instytucji Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie oraz wsparciu ze strony powiatu krotoszyńskiego.