Zajęcia z chemii w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Uczniowie pierwszej klasy biologiczno-chemicznej   pod opieką  p. Ilony Kocel uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Klasa 1d mile spędziła czas w laboratorium. Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod otrzymywania soli.

W laboratorium zajęcia odbywały się pod okiem pani prof. UAM dr hab. Anny Gąsowskiej oraz prof. dr hab. Krystyny Nowińskiej. Nie zabrakło również odrobiny teorii, którą w nietuzinkowy sposób przekazał prof. dr hab. Lechosław Łomozik.

Młodzi Kołłątajowcy wrócili do Krotoszyna bogatsi o nowe doświadczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl