Kołłątaj w finale Wielkopolski w piłce ręcznej PDF Drukuj Email

14 grudnia 2018 roku odbył się finał Wielkopolski licealiady dziewcząt w piłce ręcznej, w którym brał również udział zespół z naszego Liceum w składzie: Anna Grzyb,  Aleksandra Dutkowiak, Dagmara Mujta, Florentyna Rybczyńska, Joanna Łąkowska, Karolina Frik, Maria Paluszkiewicz, Natalia Czubak, Natalia Krzyżanowska oraz trener- Waldemar Wandelewski.

Nasze szczypiornistki po wygranej na szczeblu regionalnym, o której zadecydował bilans bramkowy, zakwalifikowały się do finału  województwa. W pierwszym meczu turnieju szczypiornistki z Gniezna zwyciężyły w meczu z dziewczętami z Turku 14:7. W kolejnym meczu  podopieczne Waldemara Wandalewskiego spotkały się z zespołem z Wolsztyna, który pokonały różnicą tylko jednego punktu- 12:11, w ten sposób kwalifikując się do meczu finałowego turnieju. Przed ostatecznym rozstrzygnięciem, zawodniczki z Turku oraz Wolsztyna zawalczyły o trzecią lokatę. Po dramatyczym meczu i serii rzutów karnych sportsmenki z Turku wygrały.

Następnie szczypiornistki z krotoszyńskiego Liceum w meczu o pierwsze miejsce i awans do rozgrywek ogólnopolskich starły się z dziewczętami z Gniezna. Podczas meczu, jak i całego turnieju, zawodniczki z Krotoszyna wspierali kibice z Liceum, którzy dopinowali i dodawali sił naszym szczypiornistkom. Niestety, mimo zaciętej walki do ostatniego gwizdka ze strony obu drużyn, dziewczęta z Liceum uległy bardziej doświadczonym szczypiornistkom z Gniezna, które wygrały wynikiem 13:10.

Mimo wszystko drugie miejsce w licealiadzie dziewcząt w piłce ręcznej na poziomie wojewódzkim to historyczny wyczyn, który na pewno zapisze się w kronikach  Liceum im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Dziewczęta wykonały ogromną pracę, by dotrzeć aż do etapu wojewódzkiego, czego dokonały jako pierwsze w historii naszego Liceum.

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl