Analiza jakościowa kationów - zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej. PDF Drukuj Email

Kolejne zajęcia laboratoryjne z chemii odbyły się 8 stycznia 2019 roku i  dotyczyły analizy jakościowej kationów. Zadaniem chemicznej analizy jakościowej jest identyfikacja składników związków chemicznych lub mieszanin. W tym celu wykonuje się reakcje chemiczne, w wyniku których wydzielają się osady trudno rozpuszczalnych związków, powstają barwne związki lub wydzielają się gazy.

Uczniowie pracowali samodzielnie nad zaproponowanym problemem badawczym. Licealiści z klasy II b aktywnie uczestniczyli w zajęciach, potwierdzając swoje zainteresowania, a także znajomość przedmiotu.

Niezwykle cenimy sobie współpracę z Politechniką Wrocławską. Ćwiczenia zawsze prowadzone są zgodnie z tematyką proponowaną przez nauczyciela przedmiotu. Doceniamy możliwość eksperymentowania w pracowniach uczelni technicznej.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl