Zajęcia na wydziale politechnicznym Akademii Kaliskiej PDF Drukuj Email

We wtorek 24 maja uczniowie z klasy 1a, 2a, oraz 3a brali udział w zajęciach na wydziale politechnicznym Akademii Kaliskiej. Kołłątajowcy mieli okazję zwiedzić Centrum Dydaktyczne Kół Zębatych. Jest to jedyna tego typu placówka w kraju. Doskonale wyposażone laboratoria: dokładności geometrycznej, badań wytrzymałościowych i badań materiałowych zachęcały młodzież do poznawania  tajemnic wykonywanych pomiarów. Na wszystkich największe wrażenie wywołał ruchomy model silnika turbośmigłowego.

Podczas zajęć informatycznych Kołłątajowcy  zaprojektowali aplikację, która posłużyła do monitorowania i sterowania pracą „inteligentnego budynku”. Wszyscy przekonali się jak cenne są w dzisiejszym świecie umiejętności z branży IT. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć film przedstawiający rozwój branży lotniczej wyemitowany w technice 3D.

W inspirujących zajęciach brali udział również nasi uczniowie z Ukrainy :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl