Uczniowie z klas informatycznych programują układy Arduino PDF Drukuj Email

Podczas zajęć informatycznych uczniowie z Kołłątaja tworzyli układy elektroniczne z wykorzystaniem płytki mikrokontrolera Arduino Uno.  Była to swoistego rodzaju lekcja łącząca teorię z praktyką, połączenie informatyki i zajęć praktyczno-technicznych.

Arduino to platforma która pozwala projektować i programować układy elektroniczne, sterować różnego rodzaju elektronicznymi czujnikami.

Po wprowadzeniu teoretycznym uczniowie korzystając z platformy dostępnej online testowali pracę zaprojektowanych układów, a następnie budowali własne moduły.

Zabawa z diodami dawała dużo radości, a widok działającego zaprogramowanego układu, wywoływał na twarzach szczery uśmiech sukcesu.

Zajęcia z modułem Arduino rozwijają kompetencje informatyczne naszych uczniów, które są tak potrzebne w dzisiejszym świecie. Dzięki bogatej bazie dydaktycznej Kołłątaja planujemy więcej takich warsztatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl