Logowanie
Pożegnanie z "Fatamorganą" PDF Drukuj Email

24 i 25 października w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyły się ostatnie spektakle II MUSICALU KOŁŁĄTAJOWSKIEGO FATAMORGANA. Pierwszego dnia zbieraliśmy pieniądze dla absolwentki naszej szkoły, Zuzanny Nadziei. I tym razem krotoszynianie nie zawiedli. Zebraliśmy 2338 zł. Dochód z kolejnego przedstawienia zasilił fundusz wolontariatu ziemi krotoszyńskiej.

Więcej…
 
Kołłątajowska Wioska Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email

W Kołłątaju pamiętamy o wszystkich dobrych dzieciach. Szczególnie stara się o to identyfikujący się z nimi Samorząd Uczniowski. Dlatego w tym roku, 6 grudnia zaprosiliśmy wszystkich kołłątajowców na kwadrans w Wiosce Świętego Mikołaja. Każda klasa za symboliczną opłatą mogła, w odmienionej w magiczną wioskę auli,wziąć udział w wielu konkurencjach. Dopingowani przez SU uczniowie skakali w workach, grali w mini zbijaka, próbowali przyczepić Mikołajowi wąsy lub... leżakowali.

Więcej…
 
Najlepsi odebrali Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email

28 listopada br. w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. O Stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie, który otrzymali świadectwo promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole. W gronie najlepszych znalazł się nasz „Kołłątajowiec” Arkadiusz Brenk z klasy II a.

Więcej…
 
Światowy Dzień Walki z AIDS PDF Drukuj Email

Po raz 6 w naszej szkole 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Przy pomocy uczniów: Olgi Rybakowskiej, Oli Chmielarz, Marcina Stachowiaka i Bartka Zybały całą akcję zorganizowała nasza pani higienistka Beata Piotrowska. Klasy pierwsze wysłuchały krótką prelekcję po czym obejrzały film edukacyjny.

Więcej…
 
Kołłątajowcy dla schroniska PDF Drukuj Email

Po raz kolejny uczniowie Liceum im. Hugona Kołłątaja wspomogli miasto. Tym razem przeprowadzili akcję na rzecz pomocy krotoszyńskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Działania rozpoczęły: Aleksandra Chmielarz i Olga Rybakowska. Dziewczyny pod nadzorem pani higienistki Beaty Piotrowskiej oraz z pomocą pani Julity Szał przeprowadziły zbiórkę pieniędzy wśród wszystkich uczniów w szkole.

Więcej…
 
Olimpiada menedżerska PDF Drukuj Email

W dniu 18 listopada 2011r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią dr Katarzyną Czaińską, przedstawicielką Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, którego celem było szkolenie w ramach uczestnictwa 4 grup uczniowskich w Olimpiadzie Umiejętności Menedżerskich Business Cases Competition Wielkopolska 2012. Naszym zadaniem będzie przygotowanie projektów dotyczących możliwości rozwoju wybranej miejscowości wpisujące się w ogólną strategię rozwoju Wielkopolski w odniesieniu do jednej z zaproponowanych dziedzin.

Więcej…
 
Wyjazd do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie PDF Drukuj Email

3 listopada grupa 15 uczniów klas III odwiedziła Planetarium Śląskie w Chorzowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Fizyka jest ciekawa” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – projekt obejmuje 70 wybranych liceów z 3 województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Więcej…
 
Sukces szczypiornistek z Kołłątaja PDF Drukuj Email

W dniu 17.11.2011 w Koźminie Wlkp. odbył się finał rejonu (dawne województwo kaliskie) w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyły następujące zespoły:

Więcej…
 
Dyskoteka przy muzyce DJ PIESYKA PDF Drukuj Email

W środę 16 listopada 2011 roku w godzinach od 17:00 do 21:00 w auli odbyła się dyskoteka szkolna. Motywem przewodnim długo wyczekiwanej imprezy były duchy, upiory, wiedźmy i wampiry. Ponad stu dwudziestu uczniów bawiło się przy muzyce DJ PIESYKA. A każdy, kto przyszedł przebrany w nagrodę otrzymał „DUSZKA”, który zwalniał następnego dnia z niezapowiedzianych kartkówek i ustnych odpowiedzi. Wszyscy uczniowie z dyskoteki wyszli z uśmiechem na twarzy i z nie cierpliwością czekają na następną.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 73 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl