Otwarcie sali wideokonferencyjnej PDF Drukuj Email

Otwarcie sali wideokonferencyjnej

Dnia 24 października 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Aleksander Ziobro (Dyrektor Kuratorium Oświaty – delegatura w Kaliszu), Andrzej Musisz (Prezes firmy Advisor z Poznania), Leszek Kulka (Starosta Krotoszyński), Krzysztof Kaczmarek (Wicestarosta Krotoszyński),

Barbara Jakubek (Naczelnik Wydziału Edukacji), Arleta Płonka (Wydział Edukacji Powiatu Krotoszyńskiego), Marzena Wiśniewska (Wydział Promocji Powiatu Krotoszyńskiego), przedstawiciele lokalnych władz oraz rady rodziców szkoły, uczniowie realizujący projekty edukacyjne oraz dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie z powiatu krotoszyńskiego.

W czasie uroczystości przeprowadzono wideokonferencję z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej w Poznaniu, której uczestnikami „po drugiej stronie” byli: Profesor Stanisław Dylak z UAM, Ryszard Stefanowski oraz przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W podobny sposób będą realizowane wykłady online, prowadzone przez profesorów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez najbliższe 2 lata, raz na dwa tygodnie uczestniczyć w nich będzie mogło jednocześnie ok. 60 uczniów.

Podczas uroczystości uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie zaprezentowali projekty uczniowskie realizowane w pierwszej edycji eSzkoły. Całe spotkanie wzbudziło tak duże zainteresowanie, że po zakończeniu części oficjalnej przez długi czas odpowiadano na pytania gości.

Zdjęcia wykonała Alicja Jaruzel z klasy IIIe.

Więcej informacji o uroczystości i projekcie znajdziecie Państwo na stronie kollataj.szkolawchmurze.pl oraz eurofundusze.blogspot.com

Ulotka promująca projekt, rozdana gościom w czasie uroczystości (do wydruku na jednej kartce A4 i złożenia na pół): strona 4 i 1 oraz strona 2 i 3 .

Tekst ukazał się także na oficjalnej stronie projektu www.eszkola-wielkopolska.pl

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl