Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

9 czerwca klasy Ia i IIa brały udział w wycieczce na Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania  Politechniki Poznańskiej. Jako grupa, na co dzień zajmująca się przedmiotami ścisłymi (matematyka, fizyka, informatyka, geografia) bez problemu odnaleźliśmy się w tematyce zajęć.

Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, którzy zostali naszymi przewodnikami. Na wstępie, opowiedzieli nam trochę o Wydziale i pokazali filmik promujący, przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Jana Jakubka, po czym podzieliliśmy się na mniejsze grupy i rozpoczęliśmy przygotowane dla nas zajęcia. Odwiedziliśmy m. in. Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości, gdzie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat grafiki 3D, skorzystaliśmy z przykładowych aplikacji konfiguracyjnych oraz symulatorów, dzięki którym mogliśmy zanurzyć się w fikcyjnym świecie.

W Laboratorium Szybkiego Wytwarzania dowiedzieliśmy się, w jaki sposób działają urządzenia „drukujące” w 3D i poznaliśmy ich zastosowanie, szczególnie w zakresie medycyny. Mogliśmy także dokładnie obejrzeć elementy wytworzone przy pomocy tej techniki. W Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii dr inż. Leszek Różański przybliżył nam działanie kamer termowizyjnych oraz mogliśmy obserwować pracę współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Ponadto zapoznaliśmy się z działalnością Koła Naukowego Biomechanicznego Towarzystwa Studentów „Da Vinci” oraz uczestniczyliśmy w innych ciekawych zajęciach.

Czas spędzony na Politechnice w Poznaniu z pewnością nie poszedł na marne, z tego względu, że część z nas właśnie tam planuje kontynuować naukę po skończeniu liceum.

Monika i Ola


Na stronie internetowej  Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej opublikowany został artykuł z naszych zajęć.  Link do strony: http://wbmiz.put.poznan.pl/pl/galeria/88299

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl