Tu jest Polska PDF Drukuj Email

8 listopada 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – widowisko historyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa uczniów pod kierunkiem historyka - pana Pawła Hadrycha przygotowała inscenizację teatralno-muzyczną pt. „Tu jest Polska!”.

Licealiści w sposób niezwykle obrazowy zaprezentowali najważniejsze, te bardziej i mniej znane, fragmenty historii Rzeczypospolitej. Uczniowie przebrani w stroje bardzo dokładnie odzwierciedlające prawdziwy wygląd ludzi dawnych epok zabrali widzów w podróż w głąb polskich dziejów. Na scenie nie zabrakło takich postaci jak Gall Anonim, Bolesław Chrobry, ks. Marek Jandołowicz, Józef Wybicki czy gen. Marian Langiewicz.

Wyraziste i emocjonalne przedstawienie wydarzeń historycznych przeplatało się z występami chóru, w skład którego weszli najzdolniejsi wokalnie uczniowie naszej szkoły. Po wielu miesiącach prób i przygotowań Kołłątajowcy wykazali się swoimi zdolnościami przed innymi uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wielu obserwatorów widowiska było wzruszonych pięknem i absolutnym mistrzostwem inscenizacji. Dzięki zaangażowaniu i talentom młodych patriotów, wszyscy zebrani mogli poczuć dumę z przynależności do narodu polskiego, utożsamić się z bogactwem polskiej historii, tradycji i duszy narodowej.

Bartosz Marszałek    
Marcin Kasperkowiak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl