BIOL-CHEM NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, uczniowie klasy biologiczno – chemicznej zostali włączeni  do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi” .

Formuła zajęć pozwala na skuteczne zaznajamianie licealistów ze specyfiką pracy w laboratorium a jednocześnie dostarcza bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

13 listopada klasa 2b (biologiczno-chemiczna) pod opieką pani Ilony Kocel uczestniczyła w inauguracji projektu. Pierwsze zajęcia z podstaw chemii nieorganicznej prowadzone przez wykładowców panią dr inż. Iwonę Rutkowską i panią dr Annę Leśniewicz odbyły się w sali laboratoryjnej Wydziału Chemicznego Politechniki.

Kolejne zajęcia odbyły się 4 grudnia. Tematyka zajęć laboratoryjnych dotyczyła określania odczynu roztworów, skali pH oraz wskaźników. Zajęcia prowadziła pani dr Anna Leśniewicz oraz pani dr hab. Agnieszka Wojciechowska. Podczas ostatnich zajęć swoją obecnością zaszczyciła nas prof. dr hab. Jadwiga Sołoducho.

Czekamy na kolejne zajęcia!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl