Sukces Oli z filozofii PDF Drukuj Email

Mam przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły, iż zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego XXXI Olimpiady Filozoficznej. Moim zadaniem na etapie szkolnym było napisanie pracy na jeden z wybranych tematów. Temat mojej pracy brzmiał: ,, Czy można być dzisiaj idealistą? Rozważ problem sporu realizm- antyrealizm w świetle wybranych koncepcji filozoficznych”.

Podczas zawodów wojewódzkich będę musiała zmierzyć się z napisaniem kolejnej pracy i rozwiązaniem testu sprawdzającego wiedzę z zakresu historii filozofii. Uczestnictwo w Olimpiadzie jest dla mnie pewnego rodzaju wyzwaniem, gdyż filozofia, mimo że fascynująca, jest dość obszerną dziedziną wymagającą wielu przemyśleń.

Oprócz tego konkurs daje mi możliwość rozwijania moich zainteresowań, które do tej pory miałam okazję realizować podczas zajęć Szkolnego Koła Filozoficznego prowadzonych od lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłataja  przez p. Macieja Czachorka.

Aleksandra Gendera

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl