Boże Narodzenie w naszym Liceum PDF Drukuj Email

20 grudnia 2018 roku, w czwartek, w naszej szkole, już po raz kolejny, odbyło się Europejskie Kolędowanie, w którym udział brały wszystkie klasy pierwsze i drugie oraz część trzecich. Uczniowie popisali się ogromną inwencją twórczą oraz kreatywnością przy przygotowywaniu swoich występów. Mogliśmy usłyszeć tradycyjne, polskie kolędy oraz ogólnoświatowe, wszystkim doskonale znane hity świąteczne.

Najlepiej podczas konkursu wypadła klasa Id, która zaśpiewała mix klasycznej kolędy "Cicha noc" oraz hitu "Snow is falling", który w oryginale wykonuje Shakin' Stevens. Pierwszoklasiści, oprócz zaśpiewania utworu, przygotowali znakomitą choreografię, która spodobała się całej publiczności, włącznie z jury. Drugą pozycję zajęła klasa 3c w utworze "Jingle bell rock", która, podobnie jak miejsce pierwsze, oprócz wykonania hitu, również do niego zatańczyła. Trzecie miejsce zdobyła klasa 2a, która przygotowała piosenkę Arki Noego "Największy gazda". Klasie udało się zachować góralski klimat utworu dzięki przebraniom i rekwizytom.

Następnego dnia, w piątek  21 grudnia, wszystkie klasy zasiadły do wigilijnych stołów, przy których uczniowie łamali się opłatkiem i słuchali kolęd oraz światecznych hitów. Później w auli naszego Liceum odbyły się "Jasełka na wesoło" zorganizowane przez uczniów klas pierwszych pod okiem katechetę uczących w naszej szkole- księdza Rafała Morasia.

Po przedstawieniu Pani Wicedyrektor Alicja Stachurska powiedziała na koniec kilka słów, życząc wszystkim wesołych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl