KLASA Ia PDF Drukuj Email

 

Klasa IA1 - matematyczna z grafiką komputerową (15 osób)

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka – fizyka – informatyka.

Proponowany profil matematyczny z elementami grafiki komputerowej (realizowanymi na godzinach do dyspozycji dyrektora od kl. II – IV w wymiarze 1 godziny tygodniowo w każdym roku nauczania) będzie przygotowywał uczniów do studiów związanych z wizualną stroną marketingu. Rozszerzony zakres nauczania z matematyki i fizyki  daje podstawę do kontynuowania nauki w dziedzinach technicznych, a informatyka i grafika komputerowa wyposaża uczniów w umiejętności tworzenia rysunków cyfrowych.

Dodatkowo uczniowie mogą poznać tajniki wydruku i projektowania przestrzennego z wykorzystaniem drukarki 3D, uczestniczyć w zajęciach z zakresu robotyki, czy projektowania układów elektronicznych z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino.

Uczniowie tej klasy będą mieli szansę wyboru 2 języka obcego - niemiecki lub hiszpański !


Klasa IA2 - matematyczno-architektoniczna  (15 osób)

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka – fizyka – język angielski.

Do tej klasy zapraszamy wszystkich, którzy marzą o kreowaniu naszego świata, wypełniając przestrzeń nowoczesnymi obiektami. Jeśli chcesz zostać architektem, urbanistą, projektantem wnętrz lub krajobrazów rozszerzone przedmioty matematyka, fizyka i język angielski umożliwią kontynuowanie nauki na kierunkach związanych z szeroko rozumianym projektowaniem. Atutem tego profilu będą dodatkowe zajęcia z rysunku technicznego prowadzonego przez specjalistę (realizowane na godzinach do dyspozycji dyrektora od kl. II – IV w wymiarze 1 godziny tygodniowo w każdym roku nauczania).

Uczniowie tej klasy będą mieli szansę wyboru 2 języka obcego - niemiecki lub hiszpański !


Niewątpliwie przyszłych uczniów tej klasy zainteresować może baza dydaktyczna ILO.

Posiadamy:

  • dwie nowoczesne pracownie informatyczne,
  • pracownię mobilną złożoną z 15 laptopów,
  • drukarkę 3D,
  • robot edukacyjny LEGO Mindstorm EV3 oraz roboty edukacyjne mBot Explorer Kit,
  • zestawy Arduino/Raspberry Pi do nauki programowania i podstaw robotyki.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl