KLASA Ia CyberMat PDF Drukuj Email

Klasa dla osób fascynujących się naukami ścisłymi, niebojących się nowych wyzwań.

Jej uczniowie corocznie uzyskują bardzo wysokie wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.  Nauczyciele prowadzą liczne zajęcia dodatkowe z matematyki, fizyki i informatyki. Realizowany jest również cykl zajęć „Z Kołłątajem na Politechnikę Łatwiej” dający możliwość zapoznania się z materiałem pierwszego roku studiów .

Uczniowie biorą także udział  w projektach ogólnopolskich - od 2 lat nasze Liceum uczestniczy w Ogólnopolskim Projekcie CMI, którego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Swoje pasje naukowe nasi ścisłowcy rozwijają również dzięki zajęciom na  Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnice Wrocławskiej.

Niewątpliwie przyszłych uczniów CyberMat-u zainteresować może baza dydaktyczna ILO. Posiadamy:

  • dwie nowoczesne pracownie informatyczne,
  • pracownię mobilną złożoną z 15 laptopów,
  • drukarkę 3D,
  • robot edukacyjny LEGO Mindstorm EV3 oraz roboty edukacyjne mBot Explorer Kit,
  • zestawy Arduino/Raspberry Pi do nauki programowania i podstaw robotyki.


Absolwenci CyberMat-u będą mogli podjąć studia:

  • uniwersyteckie, np. nauki ścisłe : matematyka, fizyka, informatyka, kierunki matematyczno – przyrodnicze,
  • politechniczne (np. architektura, mechanika i budowa maszyn, elektrotechnika, telekomunikacja, mechatronika, automatyka i robotyka, automatyka przemysłowa, budownictwo, informatyka)
  • ekonomiczne (np. finanse i rachunkowość , bankowość, zarządzanie, handel zagraniczny )
  • informatyczne (administracja systemami informatycznymi, sztuczna inteligencja, programowanie, cyberbezpieczeństwo, informatyka stosowana, informatyczne systemy automatyki, informatyka algorytmiczna, teleinformatyka), medyczne (np. biofizyka, elektroradiologia, bioinformatyka ).


Zapraszamy !!!!

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl