KLASA Ic HisStory PDF Drukuj Email

Dla osób lubiących teatr, książki, poznawanie historii i praw rządzących światem proponujemy klasę HisStory.

Humaniści  pod opieką doświadczonej kadry pedagogicznej realizują swoje zainteresowania i pasje poprzez:

• udział w konkursach przedmiotowych, literackich, recytatorskich i olimpiadach historycznych, artystycznych;
  • projekty artystyczne, historyczne i społeczne - m.in. Szkoła Młodych Patriotów, Szkoła dla Niepodległej, Szkoła Otwarta na  Wielokulturowość, Kreatywna Szkoła – Twórczy Uczeń, Młodzi głosują, Sztuka człowieku, Bohater- On, Łączy nas pamięć.
  • występy na scenie, przygotowanie  apeli i wieczornych spotkań z poezją;
  • uczestnictwo w warsztatach, wykładach;
  • wyjazdy do teatru, muzeum, opery, kina.

Absolwenci klasy humanistycznej są: kreatywni, mają wysokie kompetencje językowe, komunikacyjne i medialne.

Nauka w klasie humanistycznej:

• przygotowuje skutecznie uczniów do matury z przedmiotów podstawowych i rozszerzonych;
  • daje start na dobre uczelnie;
  • umożliwia studia na prestiżowych kierunkach takich jak: lingwistyka, prawo i administracja, dziennikarstwo, psychologia, socjologia, archeologia, kognitywistyka, komunikacja społeczna, public relations, politologia.

Losy absolwentów naszego Liceum potwierdzają, że ukończenie klasy o profilu humanistycznym daje szansę odnalezienia się na nowoczesnym rynku pracy.

Zapraszamy !!!

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl