KLASA 1d BioMed PDF Drukuj Email

Profil BioMed skierowany jest do uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko rozumianymi kierunkami przyrodniczymi i medycznymi. Lekarz, biochemik, biotechnolog, farmaceuta a może... weterynarz, genetyk, czy dietetyk?

Zajęcia na tym kierunku prowadzone są aktywizującymi metodami, w których wdrożenie wiedzy teoretycznej wspomagane jest ćwiczeniami laboratoryjnymi. Umożliwia to naszym młodym biomedykom sprawne odnalezienie się w świecie nauki.

Na tym profilu każdy uczeń ma dostęp do szerokiego wsparcia renomowanych uczelni wyższych poprzez aktywne uczestnictwo na zajęciach (wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych) organizowanych m. in. przez Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydział Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Poniżej przedstawiamy kierunki najczęściej wybierane przez absolwentów  naszego Liceum.

 • Kierunek lekarski
 • Kierunek lekarsko-dentystyczny
 • Analityka medyczna
 • Farmacja
 • Fizjoterapia
 • Kosmetologia
 • Weterynaria
 • Biotechnologia
 • Dietetyka
 • Ochrona środowiska
 • Optometria
 • Pielęgniarstwo
 • Ratownictwo medyczne


Zapraszamy !!!

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl