Zdalne zajęcia na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

Przez ostatnie 3 tygodnie klasa 1a miała  okazje uczestniczyć w wykładach doktora  Macieja Burneckiego z Politechniki Wrocławskiej.  Ambitni matematycy po skończonych planowych lekcjach  pracowali w salach komputerowych i rozwijali swoje matematyczne pasje. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu "Współpraca Politechniki ze szkołami średnimi".

Pracowaliśmy na platformie zoom, która dała nam możliwość indywidualnego rozwiązywania zadań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, które poszerzyły naszą wiedzę na temat macierzy.   Poznaliśmy, co to są kolumny i wiersze macierzy i jak je ze sobą zamieniać. Dowiedzieliśmy się również, jakie są metody mnożenia, dodawania i odejmowania macierzy. Pojęcie macierzy wprowadzono, aby uprościć rozwiązywanie układów równań liniowych, dlatego podczas zajęć powtórzyliśmy wspólnie z Panem dr Burneckim metody rozwiązywania układów równań.

Bardzo dziękujemy Panu dr Maciejowi Burneckiemu, za możliwość uczestniczenia w zajęciach i czekamy na  kolejne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl