eSzkoła
Wideokonferencje w Kołłątaju - wykład pierwszy "Fitness dla mózgu" PDF Drukuj Email

Wideokonferencje w ILO

23 listopada 2012 roku w sali wideokonferencyjnej I LO w Krotoszynie oraz w 32 salach na terenie województwa wielkopolskiego uczestniczono w pierwszym z planowanych 32 wykładów on-line w ramach Projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska”. W ławkach zasiedli uczniowie i opiekunowie z naszego liceum oraz goście z III LO w Krotoszynie – w sumie 49 osób.

Wykład odbywał się w jednej z sal Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej…
 
Otwarcie sali wideokonferencyjnej PDF Drukuj Email

Otwarcie sali wideokonferencyjnej

Dnia 24 października 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Aleksander Ziobro (Dyrektor Kuratorium Oświaty – delegatura w Kaliszu), Andrzej Musisz (Prezes firmy Advisor z Poznania), Leszek Kulka (Starosta Krotoszyński), Krzysztof Kaczmarek (Wicestarosta Krotoszyński),

Więcej…
 
Energia słoneczna PDF Drukuj Email

22 maja uczniowie klasy IIa uczestniczyli w spotkaniu „Program dofinansowania do 70% zestawów solarnych” organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz firmę HETMAN EKO Sp. z o.o., w Sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. Uczniowie biorą udział w projekcie „eSzkoła moja Wielkopolska”, a tematem ich pracy jest „wykorzystanie energii słonecznej w ekologicznym osiedlu przyszłości”. Spotkanie prowadził przedstawiciel firmy „Hetman Eko Ekologiczne Technologie”, który omówił sposób działania oraz projekt dofinansowania zestawów solarnych organizowany z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który istnieje od października 2010 r.

Więcej…
 
Nasza szkoła w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” PDF Drukuj Email

Wraz z 35 liceami z Wielkopolski nasza szkoła będzie realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja weźmie udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie.

Więcej…
 


Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl