Dla Sztuki duś Enter PDF Drukuj Email

"Dla Sztuki duś Enter" to autorski projekt Krotoszyńskiego Domu Kultury, który otrzymał dotację w wysokości 44.000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dom Kultury "+". Dziewiątego grudnia w krotoszyńskim kinie odbyło się podsumowanie całego przedsięwzięcia. Na scenie mogliśmy zobaczyć 5 "enterowych" szkół (Szkoła Podstawowa w Roszkach, Zespół Szkół w Orpiszewie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Krotoszynie, Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie ) oraz artystów z Polskiego Teatru Tańca, albowiem to razem z nimi został zrealizowany ów projekt.

Każda placówka otrzymała swoje koordynatora, którym w naszej szkole, była Karina Adamczak-Kasprzak. Szkolnym opiekunem została wybrana p. Małgorzata Witczak, natomiast "kok-owym" p. Lidka Saracen. Oprócz zajęć ruchowych uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach ze scenografii, które prowadziła p. Adriana Cyganewicz oraz w zajęciach z filmowania prowadzonych przez p.Daniela Stryjeckiego. Efekty zajęć z p. Adą możemy oglądać na klatce schodowej szkoły, natomiast film zrealizowany z p. Danielem pobija rekordy oglądalności w sieci. Projekt wspaniale przyjął się w naszej szkole, a uczniowie, którzy brali w nim udział, chętnie zabraliby się za coś takiego jeszcze raz. Happeningi, które towarzyszyły realizacji przedsięwzięcia, były wspaniałą zabawą i ciekawą nauką artystycznej czułości. Kinowy pokaz spotkał się z miłym odbiorem oraz gromkimi brawami ze strony zgromadzonej publiczności, a podziękowaniom dla koordynatorów Polskiego Teatru Tańca towarzyszyło wzruszenie i nieukrywana wdzięczność. Niesamowite emocje, nowe doświadczenia i wielka radość – takimi przymiotami można określi projekt "Dla Sztuki duś Enter"!

 

 

 

 

Tomek Szymański, kl. IIIc

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl