Kołłątajowcy laureatami VI Powiatowej Olimpiady Fizycznej PDF Drukuj Email

Olimpiada FiizycznaW dniu 20 marca 2013 r. w Zespole Szkół  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła  się VI Powiatowa Olimpiada Fizyczna dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich naszego powiatu pod patronatem władz Krotoszyna  i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Miło nam poinformować,  że  w  kategorii szkół średnich  trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie I Liceum im. Hugona Kołłątaja:

I miejsce -  Jakub Tokarek z kl. IIa
II miejsce -  Arkadiusz Brenk z kl. IIIa
III miejsce – Kinga Zembska z kl. IIIa

Wyjątkowo w tym roku finał VI Powiatowej Olimpiady Fizycznej odbył się 22.03.2013 r. w Poznaniu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w wykładzie prof. dr hab.  Rufina Makarewicza  i zajęciach przygotowanych przez kadrę akademicką Uniwersytetu.