XIII edycja konkursu "Pokaż nam język" PDF Drukuj Email

Pokaż nam język

Dnia 5 kwietnia 2013 roku w Poznaniu odbyła się XIII edycja konkursu językowego „Pokaż nam język”. W tym roku konkursowe zmagania odbyły się pod hasłem „Społeczeństwo globalne – komunikacja bez granic”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: z języka angielskiego:

Aleksandra Piękniewska IIe, Aleksadnra Wojno IId, Daria Wiśniewska IId

oraz z języka niemieckiego:

Zofia Mroczek IIIa, Alicja Wójcik IIIa i Angelika Kowal IIIe.

Dziewczyny miały za zadanie rozwiązać test składający się ze 100 zamkniętych pytań sprawdzających wiedzę z zagadnień leksykalnych, gramatycznym oraz wiedzy o kraju, a także z pytania otwartego, które polegało na sformułowaniu pisemnej wypowiedzi. Uczennice z naszej szkoły pokazały się z jak najlepszej strony, w szczególności Zofia Mroczek, która zdobyła 75% punktów zajmując 11 miejsce (na ok. 180 uczestników) w województwie wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dziewczynom dalszych sukcesów.