Tydzień matematycznych sukcesów dla Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dnia 9 kwietnia podczas uroczystej gali w Meridian International Schols w Warszawie uczniowie naszej szkoły poznali oficjale wyniki konkursu matematycznego PANGEA. Nasza szkoła odniosła sukces, ponieważ aż troje uczniów znalazło się wśród 50 najlepszych matematyków ogólnopolskiego konkursu matematycznego, w tym dwoje otrzymało nagrody rzeczowe za bardzo wysokie lokaty

Piotr Maciejewski 12 miejsce klasa IIA
Jakub Tokarek 20 miejsce klasa IIA
Anna Maziejuk 42 miejsce klasa IIA

W środę 10 kwietnia uczniowie reprezentowali szkołę w etapie rejonowym konkursu matematycznego organizowanego przez ODN Kalisz. Uczniowie bez problemu poradzili sobie z zadaniami z etapu szkolnego. Powyżej wymaganego progu punktowego uzyskali:

Aleksandra Białek klasa IIa poziom rozszerzony
Piotr Maciejewski klasa IIa poziom rozszerzony
Anna Maziejuk klasa IIa poziom rozszerzony
Jakub Tokarek klasa IIa.

W etapie rejonowym brało udział 42 uczniów. Nasi uczniowie zmierzyli swoje umiejętności z przedstawicielami liceum z Ostrowa Wlkp., Kalisza, Jarocina, Kępna, Ostrzeszowa, Pleszewa. Bardzo godnie reprezentowali naszą szkołę. Świetnie poradzili sobie z problemami matematycznymi. Pokazali bardzo wysoki poziom znajomości twierdzeń matematycznych, własności. Nasza szkoła ponownie znalazła się w czołówce:

Piotr Maciejewski III miejsce( klasa IIA –poziom rozszerzony)
Jakub Tokarek wyróżnienie (klasa IIA- poziom rozszerzony)
Paulina Kujawa III miejsce( klasa IID-poziom podstawowy)
Piotra Maciejewskiego od I miejsca dzieliło tylko 1,5pkt.

Uczniom gratuluję
Życzę dalszych sukcesów