Zaszczytne drugie miejsce! PDF Drukuj Email

W tym roku Kołłątaj uczestniczył w pilotażowym projekcie Uniwersytet w Twojej Szkole. W czasie jego trwania uczniowie mogli wysłuchać wykładów online prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Anglistyki UAM.

Na zakończenie pilotażu uczniowie szkół biorących udział w projekcie zmagali się w konkursie wiedzy o kulturze USA i Wielkiej Brytanii. BRITISH AND AMERICAN CULTURE QUIZ odbył się w środę 19 czerwca. Spośród 7 szkół, do ścisłego finału przeszły dwie: Kołłątaj i Poznań-Krzesiny. Drużyna Kołłątaja w składzie: Daria Wiśniewska (2d), Ola Piękniewska (2e), Łukasz Sztuder (2a), Tomek Talarczyk (2f) zaciekle rywalizowała w finale, zajmując drugie miejsce różnicą tylko jednego punktu.

Finałowe drużyny zostały uhonorowane dyplomami na spotkaniu w Wydziale Anglistyki UAM, w piątek 28 czerwca; szkoły otrzymały multimedialne kursy wymowy.