Spotkanie z profilaktyką!!! PDF Drukuj Email

Co roku w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień walki z HIV i AIDS. To bardzo ważne żeby 1 grudzień kojarzył nam się właśnie z tą problematyką, a jeszcze ważniejsze jest wyposażenie młodych ludzi w podstawowe informacje związane z profilaktyką.

Z tej właśnie okazji organizowane są pogadanki na temat Hiv i Aids oraz konkursy, dzięki którym uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą z tego zakresu.

Również w tym roku młodzież z klas pierwszych uczestniczyła w ciekawych zajęciach, które specjalnie dla nich przygotowały higienistka szkolna pani Beata Piotrowska i pani Anna Czwojda- szkolny pedagog.

Akcji towarzyszyło przypinanie czerwonych wstążeczek, które jak wiemy są symbolem obchodów Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS. Za rok znów wrócimy do tematu przy kolejnych obchodach.