Liga angielska PDF Drukuj Email

11 grudnia br. rozpoczęliśmy serię konkursów online Liga angielska w ramach projektu Uniwersytet w Twojej szkole. Konkursy te odbywają się poprzez widokonferencje na zasadach zbliżonych do programu Jeden z dziesięciu, z tym, że językiem obowiązującym jest język angielski.

W projekcie biorą udział 24 licea ogólnokształcące z Wielkopolski. Raz w miesiącu każda ze szkół weźmie udział w pojedynku z innymi jednostkami, w różnych konfiguracjach. Za zdobyte miejsce w pojedynku przyznawana jest określona ilość punktów, sumowanych w okresie rocznym. Zwycięzcą zostanie szkoła, która uzyska najwyższy wynik w ciągu roku.

Pierwszy konkurs dotyczył historii Anglii. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Polańska, Piotr Majchrzak, Michał Kobuszyński, Alicja Dorosz którzy wywalczyli drugie miejsce i 8 punktów w tabeli.

Rozkład tematów na rok szkolny 2013/2014:

• grudzień 2013 – historia Anglii
  • styczeń 2014 – geografia USA
  • luty 2014 – gramatyka i słownictwo języka angielskiego część 1
  • marzec 2014 – literatura brytyjska
  • kwiecień 2014 – gramatyka i słownictwo języka angielskiego część 2
  • maj 2014– literatura amerykańska
  • czerwiec 2014 – historia USA

Tabelę wyników można śledzić tutaj.