Spotkanie z Panią doktor UAM, Małgorzatą Rutkiewicz-Hanczewską PDF Drukuj Email

Dnia 16 grudnia br. uczniowie wybranych klas mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym (szczególnie dla humanistów, ale nie tylko) spotkaniu z Panią doktorą UAM, Małgorzatą Rutkiewicz-Hanczewską, specjalistką z dziedziny językoznawstwa, która przyjechała do naszej szkoły z Poznania na zaproszenie nauczycieli polonistów I LO.

Zaprezentowany został wykład pt. „ Mózg – język – komunikacja”, podczas którego uczniowie mogli

zapoznać się m.in. z budową układu nerwowego, stopniami ewolucji mózgu – „wiecznego planu budowy” czy charakterystyką pokolenia „wielozadaniowców”, czyli osób, które od najwcześniejszych lat miały styczność z komputerem oraz innymi urządzeniami elektronicznymi.

Wyjątkowo ciekawy sposób prowadzenia wykładu wpłynął na zaintrygowanie Kołłątajowców tematem, który z pewnością godny jest zgłębienia.