Trzecie zajęcia dla gimnazjalistow w Kołłątaju PDF Drukuj Email

Już trzecie zajęcia za nami!
W czwartek 9 stycznia 2014 roku odbyły się otwarte zajęcia dla uczniów szkół gimnazjalnych zatytułowane „Having fun with Maths in English – matematyka inaczej”, które zostały poprowadzone przez nauczycielkę matematyki Iwonę Nowaczyk oraz nauczycielkę języka angielskiego Agnieszkę Borkiewicz. Były to zajęcia dość szczególne, gdyż uczniowie mieli szansę wykorzystać wiedzę i umiejętności językowe przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych.

Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach i zmagali się z różnymi zadaniami, tj. poznawanie słownictwa matematycznego w języku angielskim na podstawie piosenki „That’s mathematics”, rozwiązywanie zadań napisanych w języku angielskim, oglądanie filmku z przydatnymi wskazówkami matematycznymi, tłumaczenie zadań na język angielski oraz rozwiązywanie krzyżówki. Grupa, która najlepiej sobie poradziła z zadaniami i zdobyła najwięcej punktów dostała słodki upominek na koniec zajęć.

Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 20 lutego 2014 roku oraz zachęcamy do rozwiązywania dodatkowych zadań znajdujących się na naszym szkolnym moodle (http://moodle.edu.o12.pl/login/index.php).

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl