Spotkanie z dr Pawłem Stachowiakiem z UAM PDF Drukuj Email

Dnia 31 stycznia br. uczniowie klas IIIC i IIC wraz z opiekunami, E.Jokielem i M.Czachorkiem uczestniczyli w spotkaniu z dr Pawłem Stachowiakiem z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dr Stachowiak to absolwent naszej szkoły, maturzysta z roku 1983. Zaprezentowany przez pracownika UAM temat wykładu otwartego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wygłoszony w auli wydziału brzmiał: „I wojna światowa. Samobójstwo Europy”.

Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze kwestie dotyczące I wojny światowej, interesujące statystyki oraz mogli też obejrzeć zdjęcia z tego okresu w trakcie barwnego wywodu prelegenta. Informacje przekazywane przez dra Stachowiaka pomogły zrozumieć dlaczego rozpoczęła się I wojna światowa oraz to, jak nieodwracalnie zmieniła ona kontynent europejski.

Przedstawione rozważania były bardzo ciekawe, a uczniowie zgromadzeni w auli WNPiD UAM wykazywali zainteresowanie poruszanym tematem. Na pewno spotkanie to zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom tej akademickiej lekcji historii i da początek owocnej współpracy I LO w Krotoszynie z absolwentami Kołłątaja sprzed lat, a dziś pracownikami UAM.

Magdalena Tomczak, IIIC