Nawiązanie współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu PDF Drukuj Email

Klasa Id nawiązała współpracę z klasą biologiczno-chemiczną z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 18. Lutego 2014r. obie klasy wybrały się wspólnie na Uniwersytet Przyrodniczy do Poznania.

Podzieleni na grupy uczniowie brali udział w różnych zajęciach. Jedne z nich skupiały uwagę na przeróżnych gatunkach zwierząt zamieszkujących Polskę, głównie ptaków. Kolejne dotyczyły preparowania poszczególnych tkanek i oglądania ich pod mikroskopem. Uczniowie wspólnie z panią doktor przygotowywali takie preparaty.

Grupy wzięły również udział w zajęciach, podczas których każdy pracował z mikroskopem w poszukiwaniu pierwotniaków znajdujących się w żołądku krowy. Ostatnie zajęcia zobrazowały nam technikę elektroforezy i izolacji genetycznej, znanych nam dotąd tylko z opowieści.

Uczniowie są zadowoleni z wyjazdu i wyrażają duże chęci na kolejne zajęcia.