Lekcja czytania PDF Drukuj Email

13 marca 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p.Wojciechem Bonowiczem- poetą, publicystą, dziennikarzem i autorem biografii księdza Tischnera nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE w 2001r.

Wojciech Bonowicz jest również znawcą twórczości Wisławy Szymborskiej, a to właśnie jej dorobkowi artystycznemu poświęcony było spotkanie w sali multimedialnej I LO, które odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez "Tygodnik Powszechny" pod nazwą „Lekcje Czytania”.

Udział w nim wzięli nie tylko uczniowie klas humanistycznych,ale także młodzież z klas o profilu matematycznym. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wykładu, a następnie angażowali się w pracę nad interpretacją wierszy polskiej Noblistki, takich jak np. "Ktoś, kogo obserwuję od pewnego czasu", czy "Są tacy, którzy".

Dzięki zorganizowanemu spotkaniu mieliśmy szansę na bliższe poznanie sylwetki Wisławy Szymborskiej, wielkiej polskiej poetki, a wybór utworów spoza kanonu lektur pozwolił na poszerzenie literackiej wiedzy uczniów.

Marysia Graf
Klasa IIIc