Jacek Fila najlepszym informatykiem w rejonie PDF Drukuj Email

9 kwietnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie miał miejsce VII Rejonowy Konkurs Informatyczny. Do współzawodnictwa przystąpiło 27 młodych informatyków z liceów ogólnokształcących z Krotoszyna, Koźmina, Pleszewa, Jarocina oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test oraz zadanie z algorytmów. Najwięcej, bo 36 punktów na 40, zdobył Jacek Fila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.

Drugi etap polegał na rozwiązaniu trzech zadań: z arkusza kalkulacyjnego, bazy danych i programowania. Tym razem również najlepszym uczestnikiem konkursu okazał się Jacek Fila, który razem uzyskał 68,25 punktów i tym samym został zwycięzcą VII Rejonowego Konkursu Informatycznego.
W finałowej dziesiątce znalazł się również drugi uczeń naszego Kołłątaja, Jakub Rybakowski.

Uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali upominki i atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca wysokiej klasy tablet marki ASUS.

Trudność zadań kształtowała się na poziomie wymagań maturalnych z informatyki. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowali Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, Rektor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Dolnośląski.

Pełne informacje o konkursie znajdują się na stronie: