Wykłady na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

W dniu 19.02.2016r. uczniowie z klasy II a uczestniczyli w wykładach organizowanych w ramach Dnia Delty na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opiekunem wyjazdu była p. Iwona Nowaczyk.

Pierwszy wykład – „Anioły, demony, fizyka” poprowadził Krzysztof Turzyński. Wykład dotyczył wykorzystania odkryć naukowych w fabule książki. Wykładowca starał się pokazać na przykładzie badań nad ciemną materią w jaki sposób można przenieść dokonane odkrycia w sensację filmową. Uzmysłowił również uczniom, że wplecenie elementów fizyki może w znaczący sposób uatrakcyjnić wątek powieści.

Drugi wykład poprowadził Łukasz Rajkowski. Tematem wykładu było „O tym co naj”. Słuchacze wraz z wykładowcą rozwiązywali zadania opierając się o wybór odpowiedniego ekstremum. Miało to na celu uzmysłowić wszystkim, że w matematyce bywa tak, że najtrudniejsze zadania najprościej rozwiązać rozpatrując konfiguracje, która jest często największa, najmniejsza lub inne naj. W tej metodzie bardzo ważny jest dobór odpowiedniego przymiotnika będącego kluczem rozwiązania rozpatrywanego problemu.

Wykłady były ciekawe i skłoniły nas do głębszego zapoznania się z tematami.


Monika i Ola

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl