Wielki sukces z filozofii PDF Drukuj Email

Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy IIc potwierdził, że filozofia dla niego to nie tylko hobby, ale również dziedzina nauki, w której osiąga wymierne sukcesy na poziomie krajowym.

W dniach 21-22 kwietnia br. w Warszawie wystartował w finale krajowym XXIX Olimpiady Filozoficznej. Znalazł się w wąskim gronie około 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zaproszonych do udziału w zmaganiach szczebla centralnego. Już sam udział w OF w etapie ogólnokrajowym był dla każdego uczestnika ogromnym zaszczytem. Ponadto gwarantował uczniom tytuł finalisty olimpiady filozoficznej. Tym samym Jędrzej po raz drugi z rzędu osiągnął ów tytuł. Warto przypomnieć, że w roku szkolnym 2015/2016 dokonał tej sztuki po raz pierwszy. Jest więc dwukrotnym finalistą szczebla centralnego z filozofii.

To ewenement w historii I LO, ale i powiatu krotoszyńskiego. A Jędrzej nie powiedział ostatniego słowa. Już teraz zapowiada, że za rok weźmie udział w edycji jubileuszowej XXX Olimpiady Filozoficznej. Uczeń Kołłątaja jest przygotowywany przez p.Macieja Czachorka w ramach prowadzonych przez niego w liceum zajęć Szkolnego Koła Filozoficznego. Ta współpraca daje wymierne sukcesy uczniowi i prestiż szkole.

Jędrzej jest zwolniony z egzaminu maturalnego z przedmiotu dodatkowego jakim jest filozofia i automatycznie uzyskuje wynik 100%. Rozmaite wyższe uczelnie już teraz kontaktują się z Jędrzejem, przedstawiając bogatą ofertę lukratywnych kierunków studiów i zachęcając do studiowania. Szkoła też na tym zyskuje, bo w rankingu powiatowym- a nawet wojewódzkim- mało która szkoła ponadgimnazjalna ma wśród swych wychowanków ucznia przystępującego do egzaminu maturalnego z filozofii i osiągającego zrazu pełny sukces.

Jędrzejowi Mikstackiemu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów filozoficznych.

Więcej informacji szczegółowych o sukcesie J.Mikstackiego:

http://ptfilozofia.pl/wp-content/uploads/2017/04/29OF-harmonogram-final.pdf
http://ptfilozofia.pl/wp-content/uploads/2017/04/29OF_fina%C5%82_komisje_podzia%C5%82.pdf
http://ptfilozofia.pl/wp-content/uploads/2017/04/29OF_finali%C5%9Bci.pdf

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl