Naukowy piknik PDF Drukuj Email

W sobotę 20 maja 2017 r. część naszej klasy oraz klasy 2b, wraz z panią Aliną Szwarczyńską, udała się do Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza na piknik naukowy. Przygotowaliśmy wspólnie mnóstwo ciekawych doświadczeń fizycznych, którymi podzieliliśmy się z innymi.

Każdy z nas został przydzielony do innego stanowiska, gdzie starał się, by jego eksperyment udał się w stu procentach. Zaprezentowaliśmy między innymi niezbijające się jajko, ciecz nienewtonowską, tornado w butelce, czy niepękający balon. Jednakże największą uwagę przyciągnęło doświadczenie z suchym lodem i trzeba przyznać, że było rzeczywiście niesamowite.

Tego popołudnia mogliśmy miło spędzić wspólny czas i zabrać zwiedzających w cudowny świat fizyki.

Natalia Guzior Ia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl