Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 5-6 października klasa 1b, o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką nauczycielek p. Ilony Kocel i p. Anny  Sikorskiej, brała udział w corocznie organizowanej Zielonej Szkole, w Schronisku Młodzieżowym i Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Tematyka przeprowadzanych zajęć wynikała z podstawy programowej i dotyczyła zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Zajęcia odbywały się w sercu Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, w sąsiedztwie kilku rezerwatów przyrody, na obszarze chronionym Natura 2000. Zajęcia „Dolina Baryczy-przyroda tętniąca życiem” odbywały się w terenie - na ścieżkach edukacyjnych, wiodących przez najciekawsze miejsca Doliny Baryczy. Inne (ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne)realizowane były w nowocześnie wyposażonych salach i pracowniach.

Umysł jak i ciało nie znosi nudy i stagnacji, stąd pomysł organizacji terenowych wyjazdów edukacyjnych, które są doskonałym miejscem do łączenia nauki z integracją młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl