Zajęcia klas patronackich w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Grudzień rozpoczął się dla klas biologiczno-chemicznych: 1b i 3d bardzo interesująco. 1 grudnia br.  uczniowie pod opieką  p. Ilony Kocel i p. Aliny Szwarczyńskiej udali się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zajęcia na Wydziale Chemii zorganizowano dla klas akademickich. Klasa 1b mile spędziła czas w laboratorium.

Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod otrzymywania soli. Nie zabrakło również odrobiny teorii, którą w nietuzinkowy sposób przekazał nam prof. dr hab. Lechosław Łomozik.

Klasa 3d pod okiem znakomitych profesorów i doktorów UAM rozwiązywała zadania rachunkowe, przygotowujące do matury.  Najpierw zajęli się zagadnieniami dotyczącymi stałej równowagi reakcji, szybkości reakcji i reguły przekory, a następnie stawili czoła obliczaniu pH roztworów i określaniu ich odczynu. Wykładowcy przypomnieli, na co zwracać szczególną uwagę podczas rozwiązywania zadań. Zajęcia były dobrą powtórką przed nadchodzącą maturą i pozytywnym doświadczeniem.

Młodzi Kołłątajowcy wrócili do Krotoszyna bogatsi o nowe doświadczenia.

Paulina Pilawka
Klasa 3d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl