WOŚP NA WODNIKU PDF Drukuj Email

Dnia 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale na krotoszyńskim „Wodniku” akcja rozpoczęła się już wcześniej.

Od godz. 16:00 w sobotę do 16.00 dnia następnego na krotoszyńskim basenie odbywało się całodobowe pływanie. Organizatorem akcji był UKS Delfin 4 działający przy SP4 Krotoszyn z prezesem Jackiem Mielcarkiem na czele, którego w akcji wspierał przez cały czas Jacek Łazarski – nauczyciel wf-u w ILO i SP4. Podczas 24 godzin na basenie pływało łącznie 419 osób, które przepłynęły dystans 576,55 km.

W godzinach 22-11 na basenie dyżur pełnili uczniowie I LO w Krotoszynie, liczyli oni przepłynięte długości basenów oraz osoby, które pojawiły się w tych godzinach na „Wodniku”. Najwytrwalsi Kołłątajowcy na basenie  przebywali już od godziny 22 do godz. 14 dnia następnego cały czas był przy nich prowodyr udziału krotoszyńskiego Ogólniaka – pan Jacek Łazarski, który spędził ogólnie ponad 30 godzin „na nogach”, ciężko pracując  na rzecz WOŚP.

Najwytrwalszymi uczniami, którzy na basenie spędzili ponad 20 godzin byli: Aleksandra Małecka, Bartosz Marszałek, Mikołaj Antczak, Maciej Banaszyński oraz Zuzanna Szcześniak, którzy oprócz pomocy przy liczeniu przepłyniętych odległości dołożyli się do przepłyniętego dystansu oraz zapewnili oprawę medialną i pomoc w sprawnej organizacji imprezy.

Przed godziną 22. w sobotę oraz po godzinie 11. w niedzielę basen opanowali uczniowie krotoszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 4, którzy podobnie jak uczniowie Kołłątaja liczyli długości basenów.

W sobotę od  godz. 14.00 odbywały się zajęcia dla dzieci prowadzone przez olimpijczyka Konrada Czerniaka, po zajęciach o godz. 16:00 prezes UKS Delfin Jacek Mielcarek otworzył imprezę wraz z przedstawicielami władz samorządowych, podziękował K. Czerniakowi za przybycie, uczniom ILO (reprezentowanych przez p. Alicję Stachurską - wicedyrektor) oraz SP4 (reprezentowanych przez p. Dorotę Rutkowską - wicedyrektor) , sponsorom oraz panu Jackowi Łazarskiemu za szczególne zaangażowanie w imprezę.

Zebrano kwotę 10 808,77 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl