Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 31.01 klasa 2a wraz z panią Iwoną Nowaczyk udała się na Politechnikę Poznańską. Powitała ich pani Beata Czerkas. Mogli dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja.  Następnie klasa została podzielona na dwie grupy, które na przemian uczestniczyły w zajęciach. Pierwsza z nich została z panią Justyną Trojanowską. Uczniowie mogli wykazać  się kreatywnością. Przeprowadzona gra polegała na ułożeniu w jak najkrótszym czasie specjalnych puzzli. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć jaki problem może sprawić usilne trzymanie się schematów.

W tym czasie druga grupa zapoznała się z członkami koła naukowego PRIME. Podczas przeprowadzonego przez nich warsztatu uczniowie poznali swoje typy osobowości oraz mogli wykazać się zdolnościami w tworzeniu konstrukcji. Zadanie polegało na stworzeniu z dostępnych materiałów "lądowiska" dla kurzego jajka, które uchroni je przed rozbiciem po zrzuceniu.

Kolejnymi punktami były laboratoria o diagnostyce termalnej które przeprowadził pan Leszek Różański. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak i gdzie jest stosowana.

Ostatnim punktem były laboratoria współrzędnościowej techniki pomiarowej. Zagłębić się w tym temacie pomógł uczniom pan Bartosz Gapiński. Po krótkim wstępie uczniowie sami mogli dokonywać przeróżnych pomiarów i zapoznawać się z nowoczesnym sprzętem.

Krzysztof Waściński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl